CZARTER KATAMARANU NA KARAIBACH​

Karaiby to niezwykle rozległy i różnorodny region. Najbardziej popularne kierunki to Martynika Brytyjskie Wyspy Dziewicze (British Virgin Island – BVI). Inne, mniej popularne to Grenada Belize.

MARTYNIKA – czarter luksusowego katamaranu

Na Martynice jest największa baza jachtów. Stamtąd można ruszyć w kierunku południowym, odwiedzając po drodze wyspy St. Lucię oraz St.Vincent i przepiękne Grenadyny. Jest to rozległy rejon z początkowo i końcowo dużymi odległościami. Same Grenadyny nie są już tak rozproszone. A na Grenadynach jest kultowe już kotwicowisko Tobago Cays.

Postój tam pozostaje w pamięci na długo. Poza tym rejon nie jest ucywilizowany w sposób jaki znamy z Europy. Mnóstwo tam zatok, w których stoi się wyłącznie na kotwicy lub na boi. Na ląd warto się wybrać by zobaczyć to co stworzyła natura (wulkany i wodospady) oraz człowiek (ogrody botaniczne, kolonialne miasteczka, destylarnie rumu).

BVI – czarter luksusowego katamaranu

Odmiennie od rejonu Martyniki jest na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych (BVI). Odległości między wyspami są zdecydowanie mniejsze. Wyspy są mocno rozczłonkowane i różnorodne. Jedne wyspy sa górzyste, jak Virgin Gorda ze szczytem na 408 mnpm lub zupełnie płaskie jak Anegada, wystająca z morza na… 8 mnpm. Na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych zobaczymy krajobrazy rodem z Seszeli np. na The Baths (wyspa Virgin Gorda), a także te właściwe Karaibom np. zatoka z pływającym barem w The Bight (Norman Island). Rejon jest wymarzony na niespieszną żeglugę z dziećmi.

Karaiby, to nie tylko żagle. Można tutaj wynająć również duży katamaran motorowy. Na BVI sprawdzi się znakomicie! Małe odległości między wyspami są sprzyjają żegludze motorowej.