CZARTER KATAMARANU NA KARAIBACH​

Karaiby to niezwykle rozległy i różnorodny region. Najbardziej popularne kierunki to Martynika Brytyjskie Wyspy Dziewicze (British Virgin Island – BVI). Inne, mniej popularne to Grenada Belize.

MARTYNIKA – czarter luksusowego katamaranu

Na Martynice jest największa baza jachtów. Stamtąd możesz ruszyć w kierunku południowym, odwiedzając po drodze wyspy St. Lucię oraz St.Vincent i przepiękne Grenadyny. Na Grenadynach jest kultowe już kotwicowisko Tobago Cays. Postój tam pozostaje w pamięci na długo. Między rozproszonymi wysepkami można nurkować, pływać na desce surfingowej lub SUP’ie albo latać na kite’ach.

Rejon Grenadyn nie ma takiej infrastruktury turystycznej jaką znamy z Europy. To głównie zachwycająca przyroda, spotkania z żółwiami, kolorowymi rybami czy delfinami. Mnóstwo zatok, w których stoi się wyłącznie na kotwicy lub na boi. Na ląd warto się wybrać by zobaczyć to co stworzyła natura (wulkany i wodospady) oraz człowiek (ogrody botaniczne, kolonialne miasteczka, destylarnie rumu).

BVI – czarter luksusowego katamaranu

Trochę innym niż rejon Martyniki jest obszar Brytyjskich Wysp Dziewiczych (BVI). Odległości między wyspami tam są zdecydowanie mniejsze. Wyspy mają linię brzegową bardzo urozmaiconą, sa górzyste, jak Virgin Gorda ze szczytem na 408 mnpm lub zupełnie płaskie jak Anegada, wystająca z morza na… 8 mnpm. Na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych zobaczymy krajobrazy rodem z Seszeli jak The Baths (wyspa Virgin Gorda), a także te właściwe Karaibom jak zatoka z pływającym barem w The Bight (Norman Island). Akwen jest wymarzony na niespieszną żeglugę z dziećmi.

Karaiby, to nie tylko żagle. Można tutaj wynająć również duży katamaran motorowy. Na BVI sprawdzi się znakomicie! Małe odległości między wyspami sprzyjają żegludze motorowej.

Czarter luksusowego katamaranu – idealne wakacje

Zobacz tutaj

Czarter luksusowego katamaranu vs. zwykły czarter

Zobacz tutaj