• Post category:Blog

Stocznia Fountain Pajot wypuściła na rynek luksusowy katamaran o całkiem fajnej wielkości 59 stóp. W sumie należałoby traktować taki katamaran jak domek do wynajęcia, bo przestrzeń jest gigantyczna.

Nowy katamaran Samana 59, bo o nim mowa, ustanowiła nowy punkt odniesienia na rynku luksusowych katamaranów, oferując niespotykaną dotąd przestrzeń, w tym największy w swojej klasie flybridge (górny pokład) o powierzchni… 30 m2! Robi wrażenie. Na górnym pokładzie mamy to co na dole, a nawet więcej. Stół, kanapy i dwie olbrzymie leżanki do opalania. To więcej, to widok z góry 😉

Radość z pobytu na jachcie i żeglowania była ponoć jednym z głównych elementów filozofii projektowania katamaranu Samana 59. Oferuje on mnóstwo przestrzeni mieszkalnej, jak i rekreacyjnej na zewnątrz. Można spokojnie organizować na pokładzie balangi, ożywione spotkania towarzyskie albo traktować olbrzymią przestrzeń jako miejsce odosobnienia. Przypominam – fly bridge ma 30m2.

Jak kto woli i co mu w duszy gra.

Wewnątrz katamaran Samana 59 ma ogromny salon o powierzchni 32m2 ze stołem i kanapą w kształcie litery U. Niespotykanie szerokie, rozsuwane drzwi skutecznie łączą przestrzeń na świeżym powietrzu z salonem. Kuchni z kolei nie powstydziłby się zawodowy szef kuchni. A do wyboru mamy dwa układy kuchni. Kuchnia może być zintegrowana z salonem lub może być schowana na dole w lewym pływaku.

Na zewnątrz do dyspozycji wypoczywających jest kokpit o powierzchni 27,5 m2 (taki drugi salon), który można podzielić na trzy oddzielne części wypoczynkowe i jadalnię dla 12 osób. Dostępna jest tu również kuchnia i grill.

Samana 59 jest dostępna w różnych konfiguracjach kabin, w tym w oszałamiającej wersji Maestro (właścicielskiej), gdzie największa kabina ma powierzchnię 17 m2. Istnieje również opcja pięciu lub sześciu kabin, dostosowanych na potrzeby dużych rodzin lub sporej grupy przyjaciół. Niezależnie od wersji każda kabina ma naprawdę duże wymiary i prywatną łazienkę. Szczęśliwcy, którym przypadły w udziale tylne kabiny będą mogli się cieszyć wygodnym, bezpośrednim dostępem do kokpitu ze swoich kabin rufowych.

Wersje kabin do wybory (gdyby przyszła Ci chęć na zakup):

  • Lounge Maestro: kabina właścicielska (17m!) + 1 łazienka/ 2 kabiny dwuosobowe z podwójnym łóżkiem  + 1 kabina z łóżkiem piętrowym + 3 łazienki (każda kabina ma własną). Kuchnia jest na dole w pływaku.
  • Maestro: kabina właścicielska (17m!) + 1 łazienka / 4 kabiny dwuosobowe z podwójnymi łóżkami  + 4 łazienki (każda kabina ma swoją). Kuchnia jest na górze, zintegrowana z salonem.
  • 6 kabin: 6 kabin dwuosobowych z podwójnymi łóżkami  + 6 łazienek (każda kabina ma swoją). Kuchnia jest na górze, zintegrowana z salonem.
  • 5 kabin: 4 kabiny dwuosobowe z podwójnymi łóżkami + 1 kabina z łóżkiem piętrowym + 5 łazienek (każda kabina ma własną). Kuchnia jest na dole w pływaku.

Szaleństwo przestrzeni mamy również na przednim pokładzie. Z tego miejsca również można bezpiecznie i wygodnie dostać się do salonu. Przedni pokład o powierzchni 10 m2 to taki zewnętrzny (trzeci!) salon w kształcie litery U. Mamy wielką strefę do leniuchowania na modułowych sofach. Nic tylko wziąć kieliszek szampana do ręki i oglądać zachód słońca.

Czekamy aż katamaran Samana 59 będzie dostępny w czarterach, ponieważ wygląda naprawdę zachęcająco. Jedyne co może zniechęcać,to ilość metrów do biegania. Ale w sumie bez przesady, taką niedogodność można przecież wytrzymać 😉

Dla lubiących trochę danych technicznych:

Długość 18,78 m
Szerokość 9,46 m
Zanurzenie 1,65 m

Jeżeli zainteresował Cię ten katamaran lub szukasz podobnych dla swoich znajomych lub rodziny, to pisz do nas lub dzwoń 🙂

Kolejny czarter zorganizowany przez Macieja z Blue Sails. Wszystko przebiegało sprawnie i bezproblemowo – jacht w idealnym stanie, szybkie załatwienie formalności. Pełen profesjonalizm, idealne wpasowanie się w preferencje klientów, a przy tym przyjazne podejście i atmosfera. Krótko mówiąc polecam.karrol666