• Post category:Blog

Katamaran Bali 5.4 to prawdziwy apartament na wodzie

Jeden z „mniejszych” katamaranów luksusowych, ale wcale nie mały! Tego na pewno nie można o nim powiedzieć. Jak może być mały katamaran, na którym można zrobić całkiem niezłą imprezę. Z tańcami 🙂

Na tym katamaranie masz do wyboru 3 salony!

Pierwszy salon, to połączony z kuchnią kokpit i salon wewnętrzny. Na większości katamaranów te dwa pomieszczenia są oddzielne.

We wspomnianym salonie możesz się rozsiąść przy stole na kanapie w kształcie litery L, albo na wygodnej sofie lub narożniku przy kuchni. Sama kuchnia jest całkiem spora, w kształcie litery C z normalnych wymiarów lodówką.

Drugi salon znajduje się z przodu katamaranu, na zewnątrz i przejść można do niego przez kuchnię. Rozwiązanie rewelacyjne, ponieważ nie trzeba biegać dookoła. Drugi salon, to przestrzeń z kanapami, stolikiem i strefą materacy. Materace znajdują się w miejscu, gdzie zazwyczaj są siatki. Przynajmniej na katamaranach innych stoczni, ponieważ wszystkie katamarany stoczni Bali Catamarans pozbawione są siatek.

Wiesz, że przestrzeń na bazowym poziomie, razem z pokładem na rufie i szerokimi zejściami do wody ma powierzchcnię 136 m²!

„Przejdź” się po Bali 5.4 i zobacz co oferuje 🙂

A przecież mamy dodatkowo trzeci salon, który znajduje się na górnym pokładzie, czyli na tzw. fly bridge’u. Oprócz miejsca z ławeczką dla skippera wyposażony jest w kolejne kanapy, stoliki i materace do leżenia.

Katamaran Bali 5.4 jest naprawdę imponujący i wygodny. A przecież nie wspominałam nawet o kabinach!

Wybór rozplanowania wnętrza musi przyprawiać przyszłych właścicieli o zawrót głowy. Mają bowiem do wyboru:

6 kabin z podwójnymi łóżkami i 6 łazienek
6 kabin z podwójnymi łóżkami i 6 łazienek + 2 kabiny pojedyncze dla załogi każda z łazienką
5 kabin z podwójnymi łóżkami, 1 kabina z pojedynczymi łóżkami (twins) i 6 łazienek
5 kabin z podwójnymi łóżkami, 1 kabina z piętrowym łóżkiem (pullman) i 6 łazienek
4 kabiny z podwójnymi łóżkami, 1 kabina z pojedynczymi łóżkami, 1 kabina z piętrowym łóżkiem i 6 łazienek
5 kabin z podwójnymi łóżkami z czego jedna jest to Master Cabin (mega duża) i 5 łazienek
4 kabiny z podwójnymi łóżkami z czego jedna jest to Master Cabin (mega duża), 1 kabina z pojedynczymi łóżkami i 5 łazienek
4 kabiny z podwójnymi łóżkami z czego dwie są Master Cabin i 4 łazienki

Najbardziej luksusowa jest opcja ostatnia z 4 kabinami i 4 łazienkami, ale dotyczy raczej prywatnego użytkowania lub wynajmu ze stałą załogą, a w czarterach zazwyczaj pojawiają się dwie pierwsze opcje.

Katamaran Bali 5.4 możesz wyczarterować w Chorwacji, w Grecji, we Włoszech i na Karaibach. Jak do tej pory tylko we Włoszech i na Karaibach możesz poprowadzić go samodzielnie. W pozostałych miejscach katamaran prowadzi skippera armatora. Nie jest to złe rozwiązanie. Katamaran jest naprawdę olbrzymi, wysoki, a dla kokoś kto żegluje tylko raz w roku przez tydzień prowadzenie tego katamaranu mogłoby być nie lada wyzwaniem.

Dla tych co lubią dane techniczne:

DŁUGOŚĆ: 16,93 m
SZEROKOŚĆ: 8,74 m
ZANURZENIE: 1,48 m
 
Mówię Blue-Sails… widzę Agnieszkę i Maćka…myślę – profesjonalizm, rzetelna informacja, skrupulatność, olbrzymia wiedza i doświadczenie! Do tego poczucie humoru i elegancka forma kontaktu. Zaufaliśmy Wam już wiele razy i się nie zawiedliśmy. Wakacje zaplanowane przez Blue-Sails zawsze spełniały oczekiwania moje, mojej rodziny i przyjaciół. Dziękuję.Paweł Golec, Golec uOrkiestra