• Post category:Blog

Katamaran Lagoon 620

Katamaran Lagoon 620 jest z nami na rynku parę ładnych lat. To najbardziej popularny model w segmencie katamaranów lux ze stałą załogą lub wykorzystywanych w rejsach sprzedawanych na kabiny.

Zastanawiasz się, co jest takiego specjalnego w katamaranie Lagoon 620?

Lagoon 620 jest dużym, bardzo komfortowym katamaranem. Można go przyrównać do butikowego pensjonatu, ale przemieszczającego się wraz z gośćmi po najpiękniejszych zakątkach danego akwenu.

katamarany czartery luksusowe
Lagoon 620

Konfiguracja kabin Lagoon 620

Zazwyczaj Lagoon 620 może pomieścić 12 osób w układzie sześciu kabin z podwójnymi łóżkami i dużą ilością miejsca do przechowywania. Każda kabina posiada własną łazienkę z natryskiem, umywalką i toaletą. Kabiny znajdują się w ogromnych kadłubach katamaranu i są sprytnie zaprojektowane by wypełniać kabiny naturalnym światłem.

W wersji 6-kabinowej dziobowe i rufowe (tylne) kabiny są większe niż kabiny usytuowane pomiędzy nimi (środkowe). Nie znaczy jednak to, że są małe. Każda z kabin na Lagoon 620 ma dużo miejsca i jest bardzo wygodna.

Komfort katamaranu Lagoon 620

Lagoon 620 został zaprojektowany do spotkań towarzyskich czy wjazdów rodzinnych. Ma wystarczającą ilość miejsca, aby zebrać się z bliskimi i porozmawiać, zjeść obiad lub delektować się popołudniowym chilloutem. Możesz być razem ze wszystkimi bez uczucia tłoku, ale masz też wiele zakątków, w których masz możliwość wyizolowania się.

Okna w salonie i kokpicie oświetlają salon Lagoon 620. Kuchnia wyposażona jest we wszystko czego potrzeba by przygotować posiłki i robić to w bardzo komfortowych warunkach. Salon jest przestronny z wygodnymi kanapami i stołem.

czarter luksusowego katamaranu
Lagoon 620
czarter jachtu luksusowego z załogą
Lagoon 620

Przed słońcem możesz schronić się pod dachem zewnętrznego salonu (kokpit) z kanapami i stołem. Wspaniale jest spożywać posiłki na świeżym powietrzu, relaksować się z książką na leżance lub rozmową z bliskimi.

Jeżeli lubisz słońce, to przedni pokład jest do tego idealny. Materace i siatki umożliwią Ci pełen relaks, a wiatr mile będzie chłodził.

Pokład górny (flybridge) na Lagoon 620 jest naprawdę przepastny, ma mnóstwo przestrzeni do polegiwania i siedzenia. Klienci uwielbiają to miejsce. Jest przewiewne, zasłonięte od słońca (choć są też materace do opalania poza daszkiem) i widoki są o niebo lepsze niż z dolnego pokładu.

To wszystko sprawia, że jest wiele miejsc, do których możesz uciec, aby uzyskać ciszę i spokój. Na tej wielkości katamaranie każdy, z 12-osobowej grupy, ma możliwość znalezienia własnego miejsca.

Lagoon 620
zdj. Nicolas Claris
Lagoon 620
zdj. Nicolas Claris

Kąpiele w zatokach, to jedna z atrakcji żeglowania. Zejście do wody ułatwiają wygodne platformy z drabinką. Na katamaranach tej wielkości podczas kąpieli w morzu można korzystać z tzw. Water toys, czyli zabawek wodnych typu SUP, kajak czy ABC do nurkowania.

Czartery katamaranu Lagoon 620 z załogą

Miejsca gdzie można wyczarterować cały katamaran Lagoon 620 z zalogą lub dołączyć do rejsu na jego pokładzie, to głównie tropiki: Morze Karaibskie (Martynika, Gwadelupa, Brytyjskie Wyspy Dziewicze), Wyspy Bahama, Ocean Indyjski (Seszele), Pacyfik (Polinezja Francuska).

Można jednak wyczarterować katamaran Lagoon 620 również w Europie na Morzu Śródziemnym: Grecja, Chorwacja czy Włochy.

Załogi na luksusowych katamaranach są profesjonalne i dyskretne. Starają się by czas spędzony na pokładzie był niezapomniany, stworzą z Tobą odpowiednie menu, zgodnie z Twoimi preferencjami i przygotują plan podróży, który zapamiętasz na długie lata.

Kolejne wspaniałe wakacje dzięki Blue Sails! Czarter od początku do końca świetnie przygotowany, profesjonalnie i jednocześnie w doskonałej atmosferze. Agnieszka z Maciejem doradzili nam najlepszą lokalizację, dobrali jednostkę do oczekiwań i budżetu oraz zapewnili najlepszą obsługę skipperską. Następny rejs już zaklepany – tylko z Blue Sails.Emilia Wąsowska