• Post category:Blog

Spotkanie brokerów jachtów i katamaranów luksusowych w Grecji

Wyobraź sobie ponad 100 wspaniałych katamaranów zgromadzonych w jednym miejscu, które czekają, byś wszedł na ich pokłady i docenił unikalność każdego z nich!

Spędziłam dwa dni na oglądaniu katamaranów, rozmowach z załogami, właścicielami oraz innymi brokerami.

I co się okazało… Wystrój luksusowego katamaranu to tylko część całości.

Wnętrze na luksusowym katamaranie, to nie wszystko

Na początku zdecydowałam się zobaczyć katamaran Lagoon 55, który wcześniej wynajęliśmy naszemu klientowi i całkowicie mnie zauroczył. Życzliwość i zaangażowanie załogi były bezcenne, a opowieść o kapitanie, który zrezygnował z pracy na superjachtach dla bliższej relacji z gośćmi, była bardzo wzruszająca.

Koszt wynajmu Lagoon 55 w sezonie w Grecji to 4060 EUR za osobę na tydzień, przy pełnej, 8-osobowej grupie. Załoga odgrywa kluczową rolę.

Najważniejsza jest załoga

Po odwiedzeniu każdego katamaranu na mojej liście, przekonałam się, jak ważna jest załoga, która sprawia, że katamaran staje się ich domem. Ich opowieści, dbałość o szczegóły i zgrany zespół czuć już od pierwszych chwil na pokładzie. Załoga rekompensuje wszelkie niedociągnięcia techniczne, a kucharz na pokładzie to prawdziwy czarodziej.

Wiek katamaranu, czy zawsze się nim kierować?

Moje odkrycie dotyczyło katamaranów Lagoon 560, które, mimo że nieco starsze, były w doskonałym stanie. Zaskoczyło mnie, jak dobrze były utrzymane, co potwierdza, że załoga odgrywa kluczową rolę w dbaniu o jacht.

Jak wielkie było moje zaskoczenie, gdy weszłam na pokład katamaranu Lagoon 560, który należał do firmy z średniej półki, delikatnie mówiąc oraz ujrzałam inny Lagoon 560 z konkurencyjnej firmy, dosłownie oniemiałam. Niejeden nowy jacht mógłby im pozazdrościć stanu! Katamarany były pięknie utrzymane, wręcz idealne. Ponownie potwierdziło się, że kluczowa jest załoga. To oni z pasją dbają o ten jacht dzień i noc.

Koszt wynajęcia katamaranu Lagoon 560 w sezonie w Grecji zaczyna się od 2400 EUR za osobę na tydzień, przy pełnej, 10-osobowej grupie.

Wnętrze katamaranu luksusowego – prawie jak w domu!

Odwiedziłam również katamaran Samana 59, jedyny w tym elitarnym zestawieniu, z którego nie chciałam wychodzić. Szczegóły, kolorystyka, kwiaty i niezwykle miła hostessa. Jak się okazało, to ona była odpowiedzialna za finalny wystrój wnętrza nawiązujący idealnie do nazwy jachtu. Wszystko razem tworzyło niezapomniany klimat.

Koszt wynajęcia katamaranu Samana 59 w sezonie w Grecji wynosi 4300 EUR za osobę na dzień, przy pełnej, 8-osobowej grupie.

Sama nazwa lux i wielkość nie wystarczą

Katamaran Bali 5.4, mimo pięknie nakrytego stołu, nie zrobił na mnie wrażenia. W kabinach brakowało detali, które tworzyłyby domową atmosferę. To bardzo ważna kwestia w kategorii katamaranów luksusowych. Wielkość jachtu i to, że ma załogę na stałe, nie decydują o ekskluzywności.

To są te wszystkie drobne, których na pierwszy rzut oka nie widać, ale jednak gdzieś na poziomie zmysłów się je zauważa.

Koszt wynajęcia Bali 5.4 w sezonie w Grecji to 1650 EUR za osobę na tydzień, przy pełnej, 12-osobowej grupie.

Mniejszy katamaran też może być luksusowy

Na koniec zobaczyłam trzy katamarany Lagoon 46, które mimo mniejszych rozmiarów oferowały czartery ze stałą załogą. I tu właśnie potwierdza się założenie, że to nie tylko wielkość ma znaczenie. Dodatkowe wyposażenie, wykładzina, obrazki, kwiaty… Detale.

Koszt wynajęcia Lagoon 46 w wersji z załogą w sezonie w Grecji wynosi 2100 EUR za osobę na tydzień, przy pełnej, 8-osobowej grupie.

Katamarany crewed, to jest absolutnie inna liga.

To nie jest po prostu katamaran bareboat ze skipperem i kucharzem. Crewed, to coś jak limuzyna z szoferem, który dodatkowo przygotuje Ci śniadanie i lunch 😉 Bareboat, to samochód z wypożyczalni, co tydzień z innym kierowcą.

Myślisz teraz czy możesz sobie pozwolić na taki luksus. Może nie wybieraj od razu największego katamaranu w szczycie sezonu, ale przymierz się do mniejszego poza sezonem? Tu bardziej liczy się załoga, serwis i jedzenie, niż rozmiar 😉Spróbuj, ryzyko jest takie, że już nie będziesz chcieć wakacji w hotelu 😉

Który z katamaranów jest Twoim faworytem? Nie możesz się zdecydować? Napisz do nas lub zadzwoń. Zajmiemy się Twoim zapytaniem po mistrzowsku!