• Post category:Blog

Seszele otwierają swoje podwoje dla żeglarzy od 25 marca!

To jedna z lepszych informacji ostatnio!!!

Powtarzając za Izbą Turystyki Seszeli:

Wyspy na Oceanie Indyjskim ogłosiły, że ​​będą przyjmować gości z całego świata, niezależnie od ich statusu szczepień, od 25 marca 2021 r.”

Oświadczenie zostało ogłoszone przez Ministra Spraw Zagranicznych i Turystyki Sylvestre Radegonde podczas briefingu prasowego rano w czwartek 4 marca 2021 r., w sali konferencyjnej Izby Turystyki Seszeli w Domu Botanicznym po posiedzeniu Komitetu ds. Turystyki.

Przyjeżdżający na Seszele muszą wykazać się  jedynie negatywnym testem PCR wykonanym na 72 godziny przed odlotem.

Nie będzie wymogu kwarantanny ani ograniczeń w przemieszczaniu się po wjeździe na Seszele. Ponadto nie będzie już obowiązywał minimalny pobyt w placówkach po przyjeździe. Odwiedzający nadal będą zobowiązani do przestrzegania środków zdrowia publicznego wprowadzonych w związku z pandemią, tj. noszenie masek na twarz, dystans społeczny, regularne odkażanie lub mycie rąk.

Ten mały wyspiarski kraj na wschodnim wybrzeżu Afryki, którego gospodarka opiera się głównie na turystyce, był pierwszym afrykańskim krajem, który rozpoczął odważną, kompleksową i skuteczną kampanię szczepień przeciwko Covid-19 w styczniu 2021 roku. Plan był taki, żeby zaszc zepić70% populacji Seszeli i… otworzyć się znów na świat!

Więcej o żeglowaniu po Archipelagu Seszeli przeczytasz w artykule Seszele – perła Oceanu Indyjskiego.

Więcej szczegółów będzie dostępnych wkrótce w zaktualizowanym poradniku dotyczącym podróży na stronie www.tourism.gov.sc.

Jednocześnie rekomendujemy ubezpieczenie się przed wyjazdem. Proponujemy jedno z dwóch ubezpieczeń, które działa jeszcze przed wyjazdem (np. w momencie, kiedy test na covid okaże się dodatni). Ubezpieczyciel TU Europa ma w ofercie ubezpieczenie od kosztów rezygnacji obejmujące zachorowania na Covid PRZED wyjazdem i w trakcie. Można objąć też loty. Proszę zajrzeć  na stronę https://tueuropa.pl/ubezpieczenia-turystyczne/ubezpieczenie-koszty-rezygnacji.htm

 

A jeżeli wiesz, że chcesz jechać na Seszele, ale zastanawiasz się nad wyborem katamarana, to …