• Post category:Blog

Gdzie można wyczarterować luksusowy katamaran z załogą? Jakie to są katamarany?

Rynek czarterów luksusowych jest … bogaty. I nie jest to tylko gra słów.

alegria-67-fountaine-pajot

Wszędzie tam, gdzie jest pięknie, dostępne są również katamarany luksusowe. Wynająć je możesz na Morzu Śródziemnym np. w Grecji, Chorwacji, czy we Włoszech, ale również w tropikach, czyli na Karaibach, Seszelach, w Tajlandii czy na Wyspach Bahama. Wszędzie znajdziesz katamaran na miarę swoich potrzeb i możliwości.

W tym segmencie czarterów nie ma dwóch takich samych katamaranów. Tylko z pozoru wyglądają tak podobnie.

Klimat robi załoga. Skipper, hostessa czy steward, a nawet kucharz zatrudnieni są na stałe na danym jachcie, nie pracują dorywczo. Są zgraną załogą znającą jacht i siebie nawzajem. Ważnym elementem jest również wystrój katamaranu i jego wyposażenie. Tu nie ma miejsca na katamaran ze sztancy. Kolorystyka armatora może być zachowana na każdym katamaranie, jednak każdy ma swój indywidualny rys.

Chciałabym przybliżyć kilka modeli, z którymi najczęściej możesz zetknąć się przy okazji czarterów luksusowych. Są to katamarany od 16 do 20 metrów długości (54-65 stóp). Nie znaczy to wcale, że im są większe tym więcej osób można na nie zakwaterować.

Nie tędy droga!

Tu chodzi o luksus i komfort, więc im większy katamaran, tym większe kabiny, wygodniejsze łazienki, mnóstwo miejsca w salonie i na pokładzie przy takiej samej ilości osób.

Zaczynam więc moją luksusową wyliczankę alfabetycznie 🙂

Katamaran Alegria 67

To jest klasa sama w sobie. Stocznia Fountain Pajot znana jest z tworzenia katamaranów o linii cieszącej oko. I katamaran Alegria 67 taki właśnie jest. Cieszy oczy swoją sylwetką.

Jest to potężny, luksusowy katamaran z klasycznym podziałem wnętrza. Kuchnia może być usytuowana na dole w jednym z pływaków, albo na górze, będąc częścią strefy dziennej w zależności jaka opcja została zamówiona przez właściciela.

W najbardziej luksusowym wydaniu katamaran Alegria ma 4 kabiny dwuosobowe. Na tej wielkości katamaranie, każda z czterech kabin, to już całkiem spory apartament!

Możesz ją wyczarterować na razie tylko w Grecji, ale z pewnością szturmem zdobędzie kolejne kraje.

Katamaran Bali 5.4

Nowatorska zabudowa stoczni Bali nie ominęła również największego modelu, czyli katamaranu Bali 5.4. Salon z kuchnią i zewnętrzna przestrzeń zostały połączone w jedną przestrzeń dzienną, tworząc pierwszy z trzech salonów na tym luksusowym katamaranie!

A katamaran z 3 salonami robi wrażenie, prawda?

Pierwszy salon połączony jest z kuchnią, drugi salon znajduje się z przodu katamaranu (ma kanapy, materace i stół) i trzeci salon, to salon górny, na górnym pokładzie również z kanapami i stołem.

Najbardziej luksusowa wersja katamaranu Bali 5.4 ma 4 kabiny 2-osobowe co już znaczy tyle, że każda jest przestronna. Zresztą zobacz na poniższym filmie.

Na katamaranie Bali 5.4 możesz pożeglować w Chorwacji, Grecji, we Włoszech, w Hiszpanii i na Karaibach.

Katamaran Ipanema 58

Starszy model stoczni Fountain Pajot. Kilka lat temu zrobił niemałe zamieszanie. Jest naprawdę dobrze rozplanowany. Katamaran Ipanema 58 ma obszerny salon wraz z przylegającą do niego kuchnią.

W kokpicie umieszczono stół, kanapy i moduł z lodówką i zlewem.  Górny pokład ma również wygodne kanapy i materace do leniuchowania. Na przednim pokładzie tradycyjnie są siatki oraz materace.

Na tej wielkości katamaranie spokojnie mieści się 6 wygodnych kabin. Najbardziej luksusowe wersje katamaranu Ipanema 58 mają kabin zaledwie cztery.

Ipanema 58 jest dostępna w czarterach na Karaibach i na Wyspach Bahama.

Katamaran Lagoon 560

Jeden ze starszych modeli stoczni Lagoon, ale bardzo, bardzo udany. Ma wszystko co trzeba, w odpowiedniej wielkości.

Podział jest co prawda tradycyjny na część zewnętrzną (kokpit) oraz salon z kuchnią, ale każda z tych części jest przestronna. Posiada wygodną przestrzeń na górnym oraz przedni pokładzie z kanapami do leniuchowania. Oglądając swego czasu ten katamaran na targach w Genui byliśmy pod wrażeniem jego funkcjonalności.

Katamaran dostępny jest w większości z 4 kabinami, gdzie 2 kabiny są wyraźnie większe.

Lagoon 560 możesz wyczarterować w Chorwacji, Grecji, Hiszpanii i na Karaibach.

Katamaran Lagoon 620

To również starszy już model, ale tak przemyślany, że cieszy się niesłabnącą popularnością. Poza tym katamarany pływające wyłącznie ze stałą obsługą starzeją się zdecydowanie wolniej.

Katamaran Lagoon 620, który z założenia ma być pływającym apartamentowcem, może mieć 4 kabiny, a może mieć nawet tylko 3! Kuchnia może występować w dwóch wariantach, w pływaku na dole lub na górze w salonie. Zależy jaka wersja została zamówiona.

Tak jak wspomniałam, Lagoon 620, jest bardzo popularny i można go wyczarterować praktycznie wszędzie. Dostępny jest w Chorwacji, Grecji, we Włoszech, we Francji, na Karaibach, na Wyspach Bahama, na Seszelach i na Polinezji.

Katamaran Lagoon Sixty 5

To nowy model stoczni Lagoon. Duży, nowoczesny, piękny. Już samo to, że ma trzy warianty zabudowy górnego pokładu budzi respekt.

Nowoczesny salon, przestronny kokpit, mnóstwo miejsca na przednim i górnym pokładzie. Kuchnia dostępna jest w dwóch wariantach: może być na dole w jednym z pływaków lub na górze jako część salonu.

Najbardziej luksusowa wersja katamaranu Lagoon Sixty 5 ma 4 kabiny. To już jest dom na wodzie.

Lagoon Sixty 5 dostępny jest na razie tylko w Chorwacji, ale tylko patrzeć jak pojawi się w innych krajach.

Katamaran Samana 59

To kolejny luksusowy katamaran ze stoczni Fountain Pajot, który cieszy oczy. Ma olbrzymi górny pokład, bo zajmuje on powierzchnię 30 m2!

Olbrzymi salon może być tylko salonem lub być połączony razem z kuchnią. Z kolei w wariancie gdy kuchni nie ma w salonie, to znaczy, że jest na dole w środkowej części jednego z pływaków.

Ten potężny katamaran Samana 59, w najbardziej ekskluzywnej wersji ma 3 kabiny! Zachwyt i niedowierzanie…

Samana 59 jak na razie dostępna jest wyłącznie w Grecji.

Zapraszam na oglądanie.

Wymieniłam kilka modeli, które cieszą się niesłabnącą popularnością. Nie wszystkie katamarany dostępne są w każdym zakątku świata, ale jest ich na tyle dużo i tyle modeli, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Jeżeli zainteresował Cię któryś z katamaranów i chcesz spędzić wakacje właśnie na nim, to koniecznie skontaktuj się z nami.