• Post category:Blog

Sześć najważniejszych wskazówek, dzięki którym czarter luksusowego katamaranu będzie spełnieniem marzeń

W czasach kiedy bardziej niż zwykle potrzebujemy bezpieczeństwa, wakacje z przyjaciółmi i rodziną na luksusowym katamaranie wydają się być idealnym rozwiązaniem.

Zapewniają najwyższy poziom prywatności i wolności. Mamy dla Ciebie kilka wskazówek, czym się kierować aby upewnić się, że wybierzesz najlepsze wakacje .

1. Powiedz nam czego oczekujesz po wakacjach?

Każdy oczekuje od wakacji czegoś innego, a dzięki Twoim sugestiom wybierzemy najbardziej odpowiedni dla Ciebie katamaran. Może lubisz sporty wodne? Wybierzemy taki katamaran, który na pokładzie ma dużo tzw. zabawek wodnych (nart wodnych, desek do surfowania, kite’ów, SUP-ów).  Może potrzebujesz szybkiego internetu i biura, aby pozostać w kontakcie. Jeżeli szukasz spokoju i relaksu po stresującej pracy, chcesz się tylko wyłączyć, to na jacht jest do tego idealnym rozwiązaniem. Zapewnimy wybór katamaranów spełniających Twoje oczekiwania.

Jeśli Twój wyjazd ma charakter rodzinny, możemy dobrać katamaran odpowiedni dla rodzin z dziećmi. Katamarany przyjazne dzieciom, załogi, które dostosowują się do dynamiki wyjazdu i do zmieniających się potrzeb dzieci. Na takich katamaranach obsługa zapewni rodzicom i dzieciom bezpieczeństwo i wygodę.

Doświadczona, otwarta, przyjazna i przede wszystkim profesjonalna załoga, to podstawa sukcesu i Twoich wyjątkowych wakacji. Obsługa ma zapewnić Tobie i Twojej rodzinie lub znajomym radość, prywatność i relaks.

2. Jaki jest Twój budżet na wakacje?

Znając budżet wiemy czego szukać. Bardziej prawdopodobne wtedy jest, że zaproponujemy Ci odpowiedni katamaran, a Tobie ułatwimy tym samym to wybór.

3. Co to znaczy właściwy katamaran?

Wybór odpowiedniego luksusowego katamaranu ma kluczowe znaczenie. Należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Jedną z ważnych kwestii jest informacja, w ile osób planujecie wypoczywać na katamaranie. Druga sprawa, czy kto jedzie? Rodzina, czy przyjaciele, czy ma to być romantyczny wypad we dwoje?

Na większości luksusowych katamaranów z załogą maksymalna liczba gości wynosi 12.
Po przekazaniu nam swoich oczekiwań, będziemy mogli zaproponować Ci pewien wybór. Każdy katamaran ma swoje cechy, różne konfiguracje zakwaterowania oraz udogodnieniami na pokładzie.

Od wystawnych i bogatych po nowoczesne i minimalistyczne, od zupełnie nowych po stare klasyki, są różne katamarany i różne style wnętrz. Pomożemy Ci znaleźć taki, który odpowiada Twoim gustom.

4. Wybór miejsca docelowego i daty

Chociaż luksusowy katamaran możesz wyczarterować niemal w dowolnym miejscu na świecie, to zdecydowanie polecamy skorzystanie z naszej wiedzy i doświadczenia. Na przykład w Grecji w lipcu i sierpniu, zwykle sugerujemy wynajęcie katamaranu na bardziej spokojniejszym Morzu Jońskim niż na wietrznych Cykladach, na których latem króluje bardzo silny północny wiatr Meltemi.

Jeśli myślisz o konkretnym terminie (Sylwester, Święta) i miejscu docelowym, lub jeśli wyjazd wiąże się z wyjątkowym wydarzeniem (rocznica, urodziny), to pamiętaj, aby zarezerwować luksusowy katamaran z dużym wyprzedzeniem.

5. Bądź konkretny dla załogi jachtu

Przed czarterem poprosimy Ciebie i Twoich gości o wypełnienie formularza preferencji. Jest to lista, na której zaznaczacie wszelkie wymagania żywieniowe lub alergie pokarmowe. Dzięki niej szef kuchni będzie mógł stworzyć spersonalizowane menu i zaopatrzyć kuchnię w odpowiednie składniki. Na tej liście podaj jak najwięcej szczegółowych informacji o swoich upodobaniach. W niektórych miejscach może być trudno kupić specjalistyczne produkty spożywcze. Bycie uczciwym i szczegółowym w trakcie wypełniania tej listy sprawi, że każdy posiłek będzie idealnie przygotowany.

Ale…nie chodzi tylko o jedzenie. Na Liście Preferencji są również pytania o swoje marzenia. Im więcej szczegółów podasz, na przykład, czy ktoś w twojej grupie ma urodziny do świętowania lub są jakieś miejsca, które chcielibyście odwiedzić, tym bardziej prawdopodobne jest, że te wakacje będą idealne.

Ważne jest aby informacje o Twoich upodobaniach przekazywane były załodze jak najwcześniej, aby mieli czas na zorganizowanie wszystkiego z dużym wyprzedzeniem. Załoga na katamaranie, to oddani profesjonaliści, ale kluczem jest poinformowanie ich o Twoich prośbach.

6. Bądź elastyczny

Jedną z wielkich zalet czarteru luksusowego katamaranu z załogą jest całkowita elastyczność, jaką oferuje taka forma wakacji. Możesz żeglować po danym akwenie, odwiedzać miasta i wiosek oraz zmieniać kotwicowiska we własnym tempie, pod czujnym okiem Kapitana i jego załogi.
Zawsze możemy zaproponować przykładowy plan podróży z wyprzedzeniem, żeby można było się zapoznać z nim wcześniej. Plan podróży będzie oczywiście dostosowany od Twoich potrzeb i życzeń. Korzystając ze wskazówek i zaleceń Kapitana, możesz zmieniać swoje plany. Jeśli znajdziesz miejsce, które Ci się spodoba, możesz zostać dłużej. Nie mniej jednak Kapitan ma ostatnie słowo i zawsze bierze pod uwagę bezpieczeństwo.

Wakacje, gdziekolwiek by one nie były, to ważny czas. Czasem poddajemy się chęci zaplanowania ich jak najdokładniej, co do minuty, jak w pracy…. No właśnie… jak w pracy, a to przecież czas wolny od pracy! Warto czasem powiedzieć sobie stop. Tu się zatrzymam i przyjmę to co jest. Czartery katamaranów ze stałą załogą pozwolą zostawić organizacyjne tematy załodze, a samemu korzystać z tego cennego, wolnego czasu wakacji…