• Post category:Blog

My to głównie katamarany, ale aż szkoda nie wspomnieć o taaakim jachcie…

Jeżeli masz luźny milion (tak, okrągły milion!) dolarów, to możesz pokusić się o czarter jachtu. I to nie byle jakiego! Motorowy megajacht, Phoenix II należał do nie żyjącego już Jana Kulczyka. Aktualnie jest w rękach jego syna, Sebastiana i można go wynająć. Tygodniowy czarter tego jachtu kosztuje dokładnie milion dolarów.

Mimo że jacht został zbudowany w 2010 roku, to wciąż robi wrażenie swoją sylwetką i wyposażeniem wnętrz. Dość powiedzieć, że został urządzony w stylu Art Deco, by stało się jasne, że to nie jest jacht ze sztancy. Jacht wykonała renomowana stocznia Lurrsen, a projektantem (światowej sławy) był Andre Winch, który ma na swoim koncie projekty wnętrz wielu luksusowych jachtów motorowych, żaglowych, a nawet prywatnych odrzutowców.

Wnętrze jachtu Phoenix II, to lakierowane czarne meble, złote wykończenia i ciężkie, masywne żyrandole, wszystko nawiązuje do stylistyki lat 30-tych ubiegłego wieku.

Mega jacht Phoenix II
Photography: Klaus-Jordan

Na pokładzie jachtu zaprojektowane zostały trzy baseny, z czego jeden jest basenem jacuzzi w apartamencie. Goście mogą korzystać z dwóch ekranów kinowych, jednego wewnątrz i drugiego na zewnątrz. Co do ekstrawagancji, to na pokładzie Phoenix 2 jest … ogród zimowy z przesuwanymi szklanymi panelami. Goście mogą więc zjeść posiłek przy każdej pogodzie ciesząc się pięknymi widokami. Poza tym znajdziemy tu luksusowe spa, siłownię i salon kosmetyczny.

Sam wygląd zewnętrzny jachtu jest nietuzinkowy. Kształt kadłuba ma ostre linie, a dziób wieńczy zrywający się do lotu mitologiczny Feniks. Mimo swojego wieku jacht wciąż robi wrażenie i wzbudza podziw wśród innych tego typu jednostek.

Phoenix II może przyjąć na pokład 14 gości, a o ich komfort zadba 23 osobowa załoga. Jeszcze tylko luźny milion dolarów i można udać się na tygodniowy, wakacyjny rejs.

Mega jacht Phoenix II
@jeffbrown.breedmedia

Trochę technikaliów jachtu Phoenix II:
Długość: 90.02 m
Szerokość: 14.00 m
Zanurzenie: 3.80 m