• Post category:Blog

Polski producent luksusowych jachtów Sunreef wprowadził na rynek linię luksusowych jachtów Eco. Wszystko po to żeby dostosować się do aktualnego trendu na światowych rynkach. Dodatkowo pozwala to przejść firmie na bardziej ekologiczny i zrównoważony model biznesowy, jednocześnie utrzymując nacisk na luksusowe wyposażenie i wysoką jakość.

Sunreef 80 Eco to najbardziej zaawansowany technologicznie luksusowy katamaran na świecie. W świecie odpowiedzialnego żeglarstwa jest jednocześnie „okrętem flagowym” i pionierem. Producent ujawnił niedawno pierwsze zdjęcia.

Wiosną 2021 roku w Dubaju katamaran Sunreef 80 Power został zaprezentowany po raz pierwszy.

To w pełni autonomiczna jednostka. Wykorzystuje dwa silniki elektryczne o mocy 180 kW i panele słoneczne, aby zapewnić płynną, cichą i ekologiczną żeglugę. Sunreef 80 może również generować energię pod żaglami. Statek jest wyposażony w ultralekkie zintegrowane panele słoneczne wbudowane w burty, maszt, nadbudówkę oraz dach bimini. Te opatentowane panele słoneczne, są produkowane we własnym zakresie, zasilają zestaw akumulatorów i zajmują powierzchnię 164 m2 (1765 stóp kwadratowych). Mogą generować do 32 kWp energii.

Katamaran 80 Eco firmy Sunreef ma cztery kabiny, ale może pomieścić do 10 osób. Charakteryzuje się nowoczesnym designem.

fot. Sunreef

Linia Sunreef Eco obejmuje zarówno katamarany żaglowe, jak i motorowe. W każdej wersji można wybierać wśród katamaranów od 12 m do 30 m (od 40 do 100 stóp) długości. Oprócz posiadania paneli słonecznych połączonych z akumulatorami litowymi i turbinami wiatrowymi, w budowie „zielonych” katamaranów wykorzystywane są zrównoważone, etycznie pozyskiwane materiały. Poza tym są wyposażane w oczekującą na patent, własną powłokę solarną.

Na razie nie jest znana cena katamaranu Sunreef 80, ale można się spodziewać, że niska nie będzie.

Żródło: https://www.autoevolution.com/news/